Kalené sklo

Sklenářství Praha Tomáš Klapka nabízí výrobu a montáž kalených skel všech rozměrů a tvarů. Kalené sklo po vykalení již nejde nijak opracovávat. Sklo se nařeže, obrousí, případně vyvrtají otvory a pak se sklo nahřívá na přesně určenou teplotu a poté se kontrolovaně ochladí. Tím vznikne ve skle trvalé napětí, čímž se sklo stává odolné mechanickým a tepelným vlivům.

Kalené sklo díky své odolnosti a bezpečnosti nachází uplatnění jak v exteriérech tak interiérech. Používá se na zábradlí, výtahy, fasády, skleněné příčky, skleněné posuvné dveře, sprchové kouty, police, dvířka a na mnoha dalších místech, kde je potřeba docílit zvýšené bezpečnosti a odolnosti skla. Dále je možné na skleněné střechy nebo přístřešky pro docílení větší bezpečnosti a pružnosti, slepit dvě kalená skla bezpečnostní folií.

V případě rozbití se kalené sklo z důvodu svého vnitřního pnutí rozsype na malé kousky bez ostrých hran, proto nehrozí pořezání. Kalené sklo dodáváme v sílách 3 – 19 mm, čiré, satinato (matové), tlačené a barevné provedení (omezený počet barev) vhodné jako obklad za kuchyňské linky.

Kalené sklo prezentujeme i na novém webu Sklenářství Praha.

Sklenářství Praha dále nabízí: 

neprůstřelné sklo
pochozí sklo
protihlukové sklo
bezpečnostní sklo Connex
protipožární sklo
barevné sklo Lacobel
tlačená skla do dveří
drátosklo
sklo matné
dvojsklo izolační
dvojsklo nebo trojsklo
zatmívací sklo
folie na okna

Ceník kaleného skla je individuální dle síly, velikosti, tvaru a opracování skla. V případě zájmu nás kontaktujte. 


 

 

Kalené sklo - koupelna

Kalené sklo - skleněné obklady do kuchyně

Kalené sklo - barové police

Kalené sklo - recepce

Kalené sklo fotogalerie - ostatní práce